Bejelentkezés | Regisztráció | -------------------------
Napi rádió adás
Napi videó
Aktuális
Egyesület  »  Hírek

Egyesületi hírek

HungExpo kedvezményes belépő

2012-02-24

HungaryCard-dal rendelkezők 1400 Ft-ért léphetnek be 2000 Ft helyett erre a 4 programra.

Boat Show, BringaExpo, Karaván Szalon, Utazás kiállítás

Tartam

Időpont:
2012. március 1-4. (csütörtök-vasárnap)

Nyitva tartás:
csütörtök: 10.00-17.30
péntek: 10.00-18.00
szombat: 10.00-18.00
vasárnap: 10.00-18.00

Megközelítés

Helyszín:
HUNGEXPO Budapesti Vásárközpont
1101 Budapest, Albertirsai út 10. (Expo tér 1.)

Bejárat:
I. és III. kapu
II. kapu csak szombat-vasárnap!

Megközelítés:
- 2-es metróval az Örs vezér térig, onnan a 100-as busszal (korábbi Expo-járat) vagy gyalogosan a Pillangó utcai metrómegállótól (kb. 15 perc). A 100-as busz a kiállítás ideje alatt sűrítve közlekedik, a módosított menetrendért kattints ide!
- 37 vagy 37A villamossal a Blaha Lujza tértől, a Népszínház utcából (Figyelem! 2012. március 3-4-én, azaz szombaton és vasárnap a 37 és 37A villamos csak a Blaha Lujza tér és a Pongrác úti lakótelep között közlekedik, a híd mind a villamos-, mind pedig a gyalogosforgalom előtt lezárva műszaki állapotfelmérés miatt!)
- Személygépkocsival a belváros felől a Kerepesi útról
- Vonattal Budapest-Keleti pályaudvarról Kőbánya felső állomásra (5 perc)
- Kerékpárral a Kerepesi út felől az I-es kapuig, kerékpártároló az I-es Fogadócsarnok előtt

Programok

Boat Show

Katamarán Sziget:

Az idei hajókiállításon a katamaránok egy külön standon mutatják be a "kéttestű élet" szépségeit, rejtelmeit. A közel 500 nm-es standon az alábbi tematika alapján tekinthetőek meg a kiállított vitorlások.

Oktatás:
Hihetetlen, pedig igaz. Hazánkban is elérhető a csemeték számára a vitorlázás. Szinte nincs olyan tavunk – a Balatontól az Orfűi tavon keresztül a Mályi tóig – ahol ne lehetne megtanulni a sportág alapvető fogásait. Ezt szemléltetendő bemutatásra kerül a homokozó játékok anyagaihoz hasonló kishajós kollekció egy része.

Dragon Marine Optimist
- fröccsöntött kishajó
- egyéni és páros oktatási célokra
- a Balatonfüredi Yacht Club révén mutathatjuk be
- a feltűnő narancssárga test a nyílt vízen való „csemetekutatást" segíti elő
- vitorlája nem több, mint 3,5 nm
- ebben a hajóosztályban értek el hazai versenyzők kimagasló sikereket
    - Vadnai Benjamin
    - Vadnai Jonatán
    - Gyapjas Balázs
    - Gyapjas Zsombor
    - Péch Fanni

Topper Xenon
- páros oktató hajó kiskamaszok részére
- fröccsöntött egytestű vitorlás
- a Tihanyi Hajós Egylet jóvoltából kerül bemutatásra
- 10 nm vitorlázattal

Topper 12-es katamarán
- kéttestű oktató hajó
- fröccsöntött anyagból
- iskola, tábor, oktató hajó
- a Tihanyi Hajós Egylet jóvoltából kerül bemutatásra
- 8 nm vitorlával
- kifejezetten kezdő gyermekek részére, páros tanuláshoz

One Design Versenyzés:
Egyforma feltételekkel egymás ellen. Bizonyára sokan kerültek már olyan helyzetbe, ahol arra foghatták az esetleges második helyet, hogy a nyertes jobb felszereléssel vett részt a megmérettetésen. Nos, ezt elkerülendő a „nagyobbak" már szigorúan szabályozott feltételek között mérik össze tudásukat a világ számos országban. Balatonfüred adott otthont 2011 nyarán a Formula 18 Katamarán Világbajnokságnak, ezzel is népszerűsítve hazánkat, illetve a kéttestű vitorlázás szépségeit.

F18 Nacra Infusion
- Groupama Garancia Biztosító színeiben indul
- a 2011-es VB-n a második legeredményesebb hazai páros
- Jankovics-Diószegi egység adta kölcsön a kiállításra
- 17 nm-es rohanógép

Nacra F16
- a jövő olimpiai aspiráns katamaránja
- 13nm

C2-es Capricorn
- 2011-es Katamarán Világbajnok győztes típusa
- 17 nm
- a típussal hazánkban versenyző párosnak, a Petrányi-Csetényi kettősnek köszönhetően áll a rendelkezésünkre

Kékszalag versenyzés
A nemzetközi fejlődés hazánkban is érezteti hatását. Amikor az Amerika Kupa csatái is két testen dőlnek el, mi sem természetesebb, mint a Balaton legnemesebb trófeájáért is a katamaránok indulnak a legnagyobb eséllyel.

Concept 25
- 25 lábas egyedi versenyhajó
- piros, és ebből ez az egy kísérleti példány készült a világon
- full árboccal, felvitorlázva kerül kiállításra
- a Kenguru Sailing Team segítségével tekinthető meg
- 40 nm vitorlával bír

One d'or „pauger 35" katamarán
- hajó és Pauger műhely bemutató
- 77 nm vitorlák
- Vándor Róbert kormányos és csapata adta kölcsön a kiállításra
- a többszörös magyar bajnok és helyezett vitorlázó a neves hazai hajóépítővel, Paulovits Dénessel közösen fejleszti az összetett győzelemre esélyes versenyvitorlást

Ventilo 28 katamarán
- Szilassy László katamarán versenyző kedvenc hajója, neki köszönhetjük a bemutatását
- 2010-es Kékszalag győztes típus
- az akkori regattán a 6. helyezett ez a hajó maga volt
- 70 nm vitorlával a Genfi tóról érkezett hozzánk, hogy 2012-ben elnyerje a Kékszalagot
- kormányosa Váradi Szabó János, a Formula 18 katamarán osztály 2011-es magyar bajnoka és ranglista vezetője

KAT F16 építés
Március 1-jén a Katamarán Szigeten!

OP összeszerelő verseny
Március 3. 12.00-13.00 óra

Csomózó verseny
Március 4. 12.00-13.00 óra

Színpadi programok:

Március 1. csütörtök:
12.00-13.00   Fertő tó
13.00-14.00   OP szerelő és csomózó verseny
14.00-15.00   Olimpiai kerekasztal
15.00-16.00   Olimpiai kerekasztal

Március 2. péntek:
11.00-12.00   F18 szponzorok, osztály
12.00-13.00   F18 versenyzők
13.00-14.00   OP szerelő és csomózó verseny
14.00-15.00   Utánpótlás egyesületek
15.00-16.00   Utánpótlás versenyzés

Március 3. szombat:
11.00-12.00   Kétszalag - a rendezők oldaláról
12.00-13.00   Kékszalag - esélyesek
13.00-14.00   OP szerelő és csomózó verseny
14.00-15.00   Kékszalag - többtestűek
15.00-16.00   Kétszalag - nem hiba, ez új verseny

Március 4. vasárnap:
10.00-11.00   Ergométeres Bajnokság I.
11.00-12.00   Ergométeres Bajnokság II.
12.00-13.00   Fertő tó
13.00-14.00   Ergométeres Bajnokság III.
14.00-15.00   Ergométeres Bajnokság IV.
15.00-16.00   Ergométeres Bajnokság díjkiosztó

BringaExpo

Ha március, akkor PORT.hu Bringaexpo, ezúttal március 3-6. között, a tavaly debütált helyszínen, a Hungexpo B pavilonjának 6500 négyzetméteres területén. A jelentkezések lezárása után elmondhatjuk, a csarnok ismét tele lesz bringákkal, a szervezőknek sikerült minden standhelyet eladni. A kínálat az előző évekhez képest tovább színesedik, új kiállítók, ezáltal új márkák is csatlakoznak 2011-ben a Bringaexpo „karavánhoz”.

A kiállítás ismét 4 napon keresztül, csütörtöktől vasárnapig, reggel 10 és este 6 óra között várja látogatókat, a belépőjeggyel pedig a Hungexpon azonos időben zajló további rendezvények (Utazás, Karaván, Boat-show, Karaván, Karát, Himalája Expo) is meglátogathatók. Jó hír a hétköznapra érkezőknek, hogy idén már a csütörtöki napon is a többi nappal azonos belépőjegy áron lehet bejutni a Hungexpora.

A VELO részéről pedig a IV. PORT.hu Bringaexpora egy új lapszámmal, mellé pedig ajándékkal (kerékpáros zokni vagy kulacs) készülünk, illetve nemsokára indul Facebook nyereményjátékunk, mely során belépőjegyeket sorsolunk ki az expora.

Karaván Szalon

Karaván Kemping:
Ismét nyitva áll majd a Hungexpo területén a kiállítás idejére kialakított kemping a Vásárközpont VI-os parkolójában. A táborhelyek a kiállítás előtt egy nappal, 2012. február 29-től foglalhatók el és március 5-ig biztosít szálláshelyet a karavánosoknak. A kemping területén áramvételi lehetőség, mobil toalett és éjszakai terület őrzés biztosított. Az ott tartózkodásért naponta 3000 Ft-ot kell fizetni, de vásárolható az egész nyitva tartási időre szóló bérlet is 11 000 Ft-ért.

Véradás:
Március 3-4-én (szombat-vasárnap) 11.30-17.30 között véradásra hívunk a Véradó Kamionba. Kérjük, hogy személyi igazolványod, TAJ kártyád és lakcímkártyád hozd magaddal. A Danubius Group felajánlásával a véradók között 1-1 db, 2 személyes, félpanziós, belföldi hétvégét sorsol ki a szervező Magyar Vöröskereszt.

Utazás kiállítás

Olimpiai Pavilon:

Az Olimpiai Pavilon fővédnöke Borkai Zsolt olimpiai bajnok, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke,
védnökei Czene Attila, olimpiai bajnok és sportért felelős államtitkár, valamint Dr. Gémesi György a Nemzeti Sportszövetség elnöke.

Házigazdák: Buzánszky Jenő, a Nemzet Sportolója, olimpiai bajnok, az Aranycsapat tagja, Pulai Imre olimpiai bajnok és Rudolf Péter színművész.

Hivatalos megnyitó: március 1. 11 óra
Beszédet mond:
- Ganczer Gábor, a Hungexpo Zrt. vezérigazgatója
- Horváth Gergely, a Magyar Turizmus Zrt. vezérigazgatója
- Bánki Erik, az Országgyűlés Sport- és Turizmusbizottságának elnöke
- Pajna Zoltán, Debrecen város alpolgármestere
- Roman Kowalski, Lengyelország nagykövete

Több, mint 30 sportág bemutatkozása több mint 150 sportoló részvételével, köztük mintegy 90 olimpiai bajnokkal, akik küzdőtereken bemutatókkal, játékokkal, vetélkedőkkel ismertetik meg saját sportágukat, lehetőséget biztosítva, hogy az érdeklődők maguk is kipróbálják a sportágakat:
- Asztalitenisz: Klampár Tibor, Jónyer István, Gergely Gábor, Faházi János, KSI sportolók
- Atlétika: Németh Angéla (OB I.), Németh Miklós (OB I.), Gécsek Tibor (EB I.), Pars Krisztián (VB II.), Kővágó Zoltán (OB II.), Zsivóczky Attila és Komka Magdolna olimpikonok, valamint Olimpiára készülő kerettagok, KSI sportolók
- Birkózás: Majoross István (OB I.), Gáspár Tamás (OB I.), Sike András (OB I.), Deák Bárdos Mihály olimpikon, Hegedűs Csaba (OB I.), Varga János (OB I.), Növényi Norbert (OB I.), Kocsis Ferenc (OB I.), Repka Attila (OB I.), Bárdosi Sándor (OB II.), valamint olimpiai kerettagok
- Evezés: Haller Ákos, Hirling Zsolt, Varga Tamás (VB I.) és olimpiai kerettagok
- Golf: Kovács Ági, Szalma László, Csomor Csilla, Lugosi Balázs, Hahn Roland, Rózsa Csilla
- Íjászat: válogatott versenyzők
- Judo: Hadfi Dániel, Mészáros Anett, Csősz Imre, Ozsvár András, Kovács Antal (OB I.), Csák József (OB II.), Hajtós Bertalan (OB II.), női és férfi olimpiai kerettagok, KSI sportolók
- Kajak-kenu: Kammerer Zoltán (OB I.), Horváth Gábor (OB I.), Pulai Imre (OB I.), Novák Ferenc (OB I.), Kovács Katalin (OB I.), Kőbán Rita (OB I.), Dónusz Éva (OB I.), Mészáros Erika (OB I.), Szabó Szilvia (OB II.), Viski Erzsébet (OB II.), Bóta Kinga (OB II.), valamint olimpiai kerettagok
- Kerékpár: versenyzők, KSI sportolók
- Kézilabda: Radulovics Bojana (OB II.), Kökény Beatrix (OB II.), Siti Beáta (OB II.), Farkas Ágnes (OB II.), Németh Helga (OB II.), Pádár Anikó (OB II.)
- Kosárlabda, streetball: szövetségi bemuató
- Labdarúgás: Buzánszky Jenő (OB I.), Dunai Antal (OB I.), Göröcs János (OB I.), Grosics Gyula (OB I.), Szentmihályi Antal (OB I.), Gelei József (OB I.), Rákosi Gyula (OB III.), Kű Lajos (OB II.), Géczy István (OB II.), Nyilasi Tibor, Détári Lajos, a magyar válogatott tagjai, Egervári Sándor szövetségi kapitány vezetésével, Magyar Footsal válogatott
- Lovaglás: Dallos Gyula, Lázár fivérek
- Ökölvívás: Balzsay Károly, Kovács István (OB I.), Gedó György (OB I.), Erdei Zsolt (OB III., VB I.), Bedák Pál olimpikon, valamint olimpiai kerettagok, Csötönyi Sándor elnök vezetésével
- Öttusa: Benedek András, Maracskó Tibor, Simóka Bea, Kállai Ákos, Hanzély Ákos, Balczó András (OB I.), Török Ferenc (OB I.), Martinek János (OB I.), Mizsér Attila (OB I.), Fábián László (OB I.), Vörös Zsuzsa (OB I.), Balogh Gábor (OB II.), Bakó Pál (OB II.), Villányi Zsigmond (OB II.), valamint férfi-női olimpiai kerettagok
- Röplabda: szövetségi bemutató
- Rögbi: szövetségi bemutató
- Sportlövészet: Sidi Péter (VB I.), Igaly Diána (OB I.), Hammerl László (OB I.), Sike József, Vasvári Erzsébet, valamint férfi-női olimpiai kerettagok
- Taekwondo: szövetségi bemutató
- Tenisz: kiállítás
- Tollaslabda: szövetségi bemutató
- Torna (RG, szertorna, aerobik, trampolin): Magyar Zoltán (OB I.), Csollány Szilveszter (OB I.), Berki Krisztián (VB I.) és a magyar férfi-női válogatott, KSI sportolók
- Triatlon: szövetségi bemutató
- Úszás: Szabó Tünde (OB II.), Darnyi Tamás (OB I.), Egerszegi Krisztina (OB I.), Szabó József (OB I.), Rózsa Norbert (OB I.), Kovács Ágnes (OB I.), Gyarmati Andrea (OB II.), valamint az olimpiai válogatott tagjai
- Vitorlázás, szörf: Detre Szabolcs (OB III.), Detre Zsolt (OB III.), Detre Diána olimpikon, Gádorfalvi Áron olimpikon, Pomucz Tamás, Wossala György
- Vívás: Jánosi Zsuzsa, Nagy Tímea (OB I.), Szabó Bence (OB I., MOB igazgató), Némald György (OB I.), Kulcsár Győző (OB I.), Fenyvesi Csaba (OB I.), Rejtő Ildikó (OB I.), Gedővári Imre (OB I.), Nébald-Mincza Ildikó (OB II.), Nemcsik Zsolt (OB II.), Imre Géza (OB III.), Boczkó Gábor, valamint olimpiai férfi-női kerettagok
- Vízilabda: Dr. Kárpáti György (OB I.), Gyarmati Dezső (OB I.), Dr. Bodnár András (OB I.), Dömötőr Zoltán (OB I., Olimpiai Bajnokok Klubja elnöke), Bolvári Antal (OB I.), Dr. Szívós István (OB I.), Gergely István (OB I.), Molnár Tamás (OB I.), Steinmetz Barnabás (OB I.), Vári Attila (OB I.), Fodor Raymund (OB I.), Kócz Zoltán (OB I.), Marcz Tamás (OB I.), Székely Bulcsú (OB I.), valamint olimpiai kerettagok Kemény Dénes szövetségi kapitány vezetésével, Merész András, női válogatott tagjai
- Sakk
- Jégkorong: szövetségi bemutató, KSI sportolók
- Korcsolya: szakági válogatott versenyzők, Sebestyén Júlia, Darázs István és shorttreck, Hunyady Emese, Engi Klára, Tóth Attila, Regőczy Krisztina, Sallai András, Hoffmann Nóra, Pavu Viktória, Egyed Krisztina
- Síelés: szövetségi bemutatók
- Szumó: versenyzők
- Rippel Mozgásművészeti Akadémia: Rippel Ferenc és Rippel Viktor bemutatója
- Versenybob: boboztatás
- Hegy- és sportmászás: mászófal
- Karate: judoval együtt
- Kick-box: box-szal együtt

Paralimpiai sportágak

ADIDAS sportruházati táncos divatbemutatója, melyet olimpikonjaink a Londoni Olimpiai Játékok során viselni fognak

Színpadra 42 olimpiai bajnokot hívtunk meg beszélgetésre, élménybeszámolóra, melyet sportpályafutásukról, eredményeikről filmek bejátszásával teszünk még élvezetesebbé. Ide várjuk többek között:
- Kovács István, ökölvívó olimpiai bajnokot
- Nébald György, vívó olimpiai bajnokot
- Dr. Kárpáti György, háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázót
- Dömötör Zoltán, olimpiai bajnok vízilabdázót, az Olimpiai Bajnokok Klubjának jelenlegi elnökét
- Kammerer Zoltán, háromszoros olimpiai bajnok kajakozót

11 kiállítás
- bélyeggyűjtőkkel
- a Nemzeti Sportmúzeummal
- a Magyar Kajak-Kenu Szövetséggel közösen.

Olimpiai vetélkedő a Pegazus Sport Tours támogatásával március 4-én 13 és 15 óra között.

Színpadi bemutatók minden nap 10-től 17 óráig, amit dr. Ági salsa tánc bemutatójával kezdünk.

Színpadi programok az A pavilonban:

Március 2. péntek:

10.00   Uzhun Tours - Üzbegisztán bemutatkozása
10.30   Kolbászgyúrás és Árpád pálinka bemutató - Békéscsaba
11.00   Sajtótájékoztató - Halasi csipke
12.00   Sajtótájékoztató - Horvát Idegenforgalmi Hivatal
13.00   Sajtótájékoztató - Gyergyószentmiklós Megyei Jogú Város
14.00   Musical előadás - Debrecen, Ady Endre Gimnázium
14.30   Hot Jazz Band Trió - Észak-Alföldi régió
15.00   Fejér Tündérország öko gyermekdivat bemutató - Közép-Dunántúli régió
15.45   Sorsolás - Magyar Posta
16.00   Musical előadás - Debrecen, Ady Endre Gimnázium
16.30   Kolbászgyúrás és Árpád pálinka bemutató - Békéscsaba
17.00   Fricska táncegyüttes - Gödöllő

Március 3. szombat:
10.30   Kolbászgyúrás és Árpád pálinka bemutató - Békéscsaba
11.00   Alibi együttes - Szentes
11.30   Hajdú Balázs stand-up comedy - Szentes
12.00   Ricsi Bohóc - Nyári Gyerektábor
12.30   Ungár Anikó bűvészmutatványa - Nyári Gyerektábor
13.00   "13 ezüstpityke fityeg a mentémen…” - Divatbemutató debreceni viseletekből, Debrecen
13.30   Ördökszekér néptánc csoport - Szabó László Alapfokú Művészetokt. Int., Hajdúszoboszló
14.00   Alföldi Néptáncegyüttes - Csongrád Város Önkormányzata
14.30   Kolbászgyúrás és Árpád pálinka bemutató - Békéscsaba
15.00   Reformkori hagyományőrzők, viselettörténeti bemutató - Balaton régió
15.30   Asszonyverés - Siklós
16.00   Ricsi Bohóc - Nyári Gyerektábor
16.30   Sorsolás - Kumánia Kisújszállási Gyógy- és Strandfürdő, Hotel Kumánia
17.00   Kadarcs Hagyományőrző Együttes - Észak-Alföldi régió

Március 4. vasárnap:
10.00   Ricsi Bohóc - Nyári Gyerektábor
10.45   Kolbászgyúrás és Árpád pálinka bemutató - Békéscsaba
11.15   Bebe - Back II Black - Szentes
11.30   Pergő Hagyományőrző Műhely - Debrecen
12.00   Bárándi Citera Zenekar - Észak-Alföldi régió
12.30   Ungár Anikó bűvészmutatványa - Nyári Gyerektábor
13.00   Táncbemutató - Indonézia
14.00   Ricsi Bohóc - Nyári Gyerektábor
14.30   Pergő Hagyományőrző Műhely - Debrecen
15.15   Sorsolás - Magyar Posta
16.00   Til & Dylluan divatbemutató
16.30   Monori Strázsák Néptáncegyüttes
« Előző hír
Emberiség Csoport
Minden hírKövetkező hír »
Kijutás a mókuskerékből


Egyesület
  • Rólunk
  • 5 alap
  • Tag leszek
  • Hírek
  • Megtakarítás
  • Mobilflották
  • Kuponok+
  • Kedvezmények
  • Vállalkozásoknak
  • Otthon program
  • Vízmegtakarítás
  • Gázmegtakarítás
  • Víztisztítás
  • Rólunk
  • Röviden
  • Dokumentumok
  • Hirdetmények
  • Toborzás
  • Mobilflották
  • DELTA csomag
  • Tudásközpont
  • Mi a piramis?
  • Saját bevétel
  • 1. fokozat
  • 2. fokozat
  • Étkezés
  • C-vitamin trükk
  • Röviden
  • Egyesület
  • NET
  • 5 alap
  • Mobilflotta
  • Kedvezmények
  • Képzés
  • Bevétel
  • Vállalkozások
  • [Lottóközösség]
  • Tesztelés
  • Víztisztítás
  • Ami a vízben van
  • Víztisztítók
  • Ajánlatunk
  • Hirdetmények
  • Pilobolus
  • Human Body
  • Fitbalance
  • Napfényes
  • Abádszalók
  • Mesterségek Ünnepe
  • Lottós kampány
  • Jövedelemépítés
  • Alapozás
  • Saját bevétel
  • Többlábon állás
  • Alapjövedelem
  • [Lottóközösség]
  • Toborzás
  • Magánemberként
  • Kiemelt toborzóként
  • Munkanélküliként
  • Főállású anyaként
  • Kedvezmények
  • Herbaház
  • Bijó bolt
  • HungaryCard
  • Bank
  • Könyvelő
  • Ügyvéd
  • Sodexo
  • Tag leszek
  • 1. Regisztráció
  • 2. Belépési nyilatkozat
  • 3. Tagdíj
  • 4. Aktivitás
  • Vállalkozásoknak
  • Magánembereknek
  • Vállalkozóknak
  • Szervezeteknek
  • Településeknek
  • e-Számla
  • Info pontok
  • Közösség
  • Tagok
  • Játék
  • Játék
  • 1. szoba
  • 2. szoba
  • Képzés-tréning
  • Mókuskerék
  • Heti leckék
  • Tudásközpont
  • Spirituális ember
  • Egészség
  • Étkezés
  • Sport
  • Egyensúly
  • 2010-2017 © NET Okatási és Kulturális Egyesület
    A weblap tartalmának másolása és módosítása tilos, kivéve az erre a célra készített oldalak tartalma.