Projektek  »  Gázmegtakarítás

Gáz fizikai-fogyasztás csökkentése

A fejlesztők

Fejlesztő feltalálók csapata, akik sokat cselekszenek embertársaink életének szebbé, könnyebbé, egészségesebbé tételéért. Jelenleg az energiamegtakarítás piacon az ár-érték arányt tekintve a legkedvezőbb feltétel mellet gyorsan megtérülő és egy életre szóló megoldást kínálnak.

Tanítók, akik segítenek eligazodni a kevésbé ismert modern technológiák és a napi használati gyakorlat között. Példamutató emberek, akik nemcsak beszélik a környezetvédelmet, hanem létrehozzák és cselekszik nap mint nap.

Háztartás

A háztartási gázkazánok esetében a legjobb eredményeket gázkonvektorokon, illetve hagyományos tálcaégős rendszereken lehet elérni. A modern készülékeken is jelentős (4-10%) a megtakarítás.

Ipar

Széles körben elterjedt az ipari konyhákban a fizikai porlasztás rásegítő (gázmegtakarító) technológia alkalmazás. Az eredmények: 10-18% gázmegtakarítás. A több száz kW, vagy több MW nagyságrendű készülékeknél 4-9% gázmegtakarítást mutattunk ki.

Kalkuláció

A megközelítő kalkulációval becsülhető a megtakarítás mértéke.

Gázfogyasztás költség megtakarítás

Átlagos havi gázszámlád (Ft):

Télen a havi gázszamlád (Ft):

Éves megtakarítás Tagoknak:

Technológia

Felszereléskor műszeres beállítás szükséges! A felszerelést kizárólag a technológiánkból vizsgát tett szakemberek végzik, nagy pontosságú minősített füstelemző, hatásfokmérő műszerekkel. A mérési eredményeket jegyzőkönyvbe rögzítjük.

Háztartás

Példák:

• Vaillant fali vízmelegítő (Kb. 20% gázmegtakarítás)
• "C" típusú kazánokon 15-23% megtakarítás és kb. 20-65% szén-monoxid javulás
• A legmodernebb kazánokon is 7-15% gázmegtakarítás
• Fég Westal kazán 16-20% megtakarítás jelentkezett
• Gázbojler a készülék felszerelését követően 23%-kal rövidebb idő alatt melegedett fel a víz azonos hőmérsékletre

Árak

~ 4-8 kW9.300 Ft-tól1/2"
~ 18-26 kW28.000 Ft-tól1/2"
~ 26-46 kW36.000 Ft-tól3/4"
~ 40-50 kW42.000 Ft-tól1"

A termék élettartama 10 év! 5 éven belüli meghibásodás esetén cseregarancia!

Telepített rendszereink költsége rövidebb, mint egy év alatt megtérül!

6 hónap pénzvisszafizetési garancia!

Ipar

Példák:

• A képen modul a SONY Hungária Kft. gödöllői gyáregységébe került felszerelésre, megtakarítás mértéke 9%
• A hősugárzó ernyő alatt 4m távolságban a hőérzet pár perc elteltével jelentősen erősödött
• Villamos Energia Kutató Intézetnél történt mágneses előtét vizsgálatban a hatásfok 85,62%-ról 95,01%-ra változott
Az ipari méretű gázkazánok esetében (200-20.000 kW) is elérhetünk komoly eredményeket. A több száz kW vagy akár több mW nagyságrendeknél is akár 3-9% megtakarítást érhetünk el. Ilyen méretű kazánoknál a gázégő előtti csőszakaszba építik be az előre megtervezett és elkészített kezelő berendezést.

Árak

Ipari szinten készülék típustól függően 150.000 - 3.600.000 Ft nettó illetve egyedi árkalkuláció

20%-os gázfogyasztás megtakarítás egy irodaházban.

24%-os gázfogyasztás megtakarítás egy társasházban.

Referenciák

APEH Csongrád Megyei Igazgatóság Állami Privatizációs és Vagyonkezelő Rt. Ásotthalmi Polgármesteri hivatal G4S pénzszállítás Gartner Intertrans Gyömrői Idősek Otthona Hyundai Holding Hungary Inter-Business Befektető Tanácsadó Kalmár Sütőipari Vállalat Kaposvári Egyetem Lombard Szeged MATÁV RT. Balatonkenesei üdülője Siklósi Távhő Sony Magyarország Szegedi Közlekedési Társaság Tiszaszigeti Polgármesteri hivatal Tisza Volán Zrt. Veszprémi Nyomda

Mérések

Méréseinket OMH hiteles műszerekkel végezzük üzemi körülmények között. Törekszünk a lehető legtöbb szükséges összetevőt mérni, rögzíteni és a beszabályozásokat kizárólag vizsgázott szakemberekkel, technikusokkal, szakmérnökökkel végeztetjük.
Méréseink nem laboratóriumi pontosságúak, de az adott körülmények között hitelesek. Ön velünk együtt figyelemmel kísérheti a mért eredmények változását.

Mérés tematikája

Üzemi körülmények között (állandósult állapot mellett) mérünk, lehetőleg használati melegvíz előállítással (azonos vízmennyiség/perc) együtt.

ALAPMÉRÉS

minimum 2-3 ismételt mérést végzünk el:
  • belépő vízhőmérsékletet
  • kilépő vízhőmérséklelet
  • környezeti hőmérsékletet
  • gázégőnyomást
  • CO-t
  • CO2-t
  • O2-t
  • hatásfok-ot
  • gázmennyiséget (liter/perc v. m3/ó)
A mért adatokat jegyzőkönyvben rögzítjük.

Az elégetett gáz mennyiségét csökkentjük min 30-50%-kal. Regisztráljuk a kazán hőmennyiség változását a csökentett tüzelőanyag elégetése esetén.
Felszereljük a fizikai porlsztás rásegítő készüléket (R-Magnetet).
Visszaállítjuk a kazán hőtermelő képeségét a kiindulási értékre. Min 10-15 perc teljesítmény vesztés nélküli, üzemszerű működés. A mérést 2-szer, 3-szor megismételjük. Jegyzőkönyvben rögzítjük a megváltozott értékeket.
Számításal kimutatjuk a változást az alapméréshez képest.

Amennyiben az Ön számára kielégítő a mérés és a változás mértéke, abban az esetben  a kazánján hagyjuk a kezelő készüléket.
Ha az eredmény nem győzi meg, leszereljük a készüléket és a kazán értékeit visszaállítjuk a kiindulási állapotra.

A felszerelést követően 6 hónap pénzügyi visszatérítést vállalunk a készülék árára.

Az elmúlt fűtési szezonban kollegáink több mint száz kazánt találtak, melynek mérgező (CO) károsanyag kibocsájtása a megengedett egészségügyi határértéket meghaladta. Munkánk eredményeként családokat mentettünk meg a fuladásos szén-monoxid mérgezéstől.

Gázkészülékeknél megtakarítás mértékét a kazán levízkövesedése is befolyásolja.
Ezek a gáló és eredményeket rontó tényezők megszüntetése érdekében ajándékba adunk vízoldali vízkőmentesítő készülékeket. A kazánok levízkövesedése rontja az elégetett gáz hasznosulását, ezért csökken a megtakarítható gáz mennyiségét is.